Rehberimiz sevgili Damla'dan - OTTO LOFT Premium Apartments

Rehberimiz sevgili Damla’dan

ANKARA’DA BİR GÜNLÜK GİDİLECEK YERLER

KIZILAY; otelimizden çıktıktan sonra yürüme mesafesi 10 dk olan şehir merkezinde alışveriş yapabilir, güzel kafelere gidebilir ve restoranların, barların olduğu sokaklara uğrayabilirsiniz. Yine merkeze yakın olan Tunalı ve Bahçeli 7. Cadde ki parklara, kafelere gezebilirsiniz. İbadet için Ankara’nın bilinen camilerinden KOCATEPE camisini gidebilirsiniz.

ULUS; Ankara’nın önemli müzeleri Anadolu ve etnografya müzelerini ziyaret edebilir Ankara kalesinde harika Ankara manzarasını görebilirsiniz. Eski evrensel kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

ANITTEPE; Ankara’ya gelip görmeden gitmeyin diyebileceğimiz tek yeri Ulu Önder ATATÜRK’ün kabri ANITKABİR. Ankaray hattının Anıtkabir durağında inerek gidebilirsiniz.

POLATLI; Ankara’ya 85 km uzaklıkta ki Polatlı Yassıhöyük köyünde bulunan ünlü Frigya Başkenti Gordionu, Kral Midas Tümülüsü ve Frig müzesini gezebilirsiniz.

BEYPAZARI; Ankara’ya 103 km mesafede bulunan Beypazarı eski adıyla LAGANİA yani kaya doruğu ülkesinde harika vakit geçirebilir, yöresel yemeklerden yiyebilir, inözü vadisinde serpme kahvaltı yapabilir, halen Selçuklu ve Osmanlı döneminin izlerini taşıyan sokaklarda gezebilirsiniz.

HAMAMÖNÜ; klasik Osmanlı mimarisi olan tarihi sokakta nefis serpme kahvaltı yapabilir sonrasında kumda türk kahvesi ile gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

Otto Loft Premium Apartments olarak residencemızda gönül rahatlığı ile ailenizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

                                                                                                          Damla

Leave a Reply

Your email address will not be published.

OTTO